Feathers 6.kapitola

18. ledna 2015 v 21:56 | Flyfall |  Příběh
Jack se na mě díval, čehož jsem si všimla až po pár sekundách. "Asi.. Půjdu za Ritou.." řekla jsem a plousmála se na Jacka. Ten mlčel, kývnul a přestal mě pozorovat.
Zvednul se, pomalu šoupajíce nohama o drobounké kamínky na zemi. Chvíli jsem se na ten zvuk soustředila. Pak na Jacka, který ke mě stál zády a měl ruce v klokance tmavě modré mikiny.
"Už nějakou chvíli tě nemůžu spustit z očí. I když jsem slepý." Řekl s výdechem.
Jen jsem mlčela. "Mohla bych říct skoro to samé..." Vydechla jsem taky.
on se rozešel k domu, ke vchodu. Nejistě jsem se zvedla a následovala ho. Jak jsem popoběhla, a zpomalila, dotkla jsem se jeho ruky. On se zarazil, ale nezastavoval se.
Šla jsem vedle něho, u vchodu se zastavil a otevřel mi dveře. Rychle jsem prošla a je. Slyšela jeho klidný styl chůze. Vstoupila jsem do předsíně a pak i do obýváku, kde seděl masky na sedačce, měl lokty opřené o stehna a ruce spojené. Jen s usměvem sledoval Ritu, jak hraje Zeldu. Všimla jsi mě. "Áhoj." Tim jen kývnul. Nechtěl Ritu rušit. Pokračovala jsem nahoru do pokoje a zastavila se u zarámovany´ch fotek na stěně. Jací se zastavil těsně u mě a já cítila jeho dech u levého křídla. Už neměl masku. A to se mi líbilo více. "Plno vzpomínek." řekl Jack. Otočila jsem se k němu. "Veřím.. Třeba za pár let na teech fotkách, které přibudou budu já." Řekla jsem a zívla. "Asi půjdu spát. On jen kývnul. "Dobře." Podotkl a rozešel se k pokoji. "Upřímně, já bych měl taky něco naspat." U tohohle jsem se zarazila. Trochu. Šla jsem za ním a on otevřel dveře do pokoje.
On vlezl do koupelny a já jenom slyšela, jak se sprchuje. Vzal si jen černé tričko a jednoduché tmavé džíny. Postel byla dvojitá, takže jsem si lehla a nevre se převalovala. Jack už pomalu zalézal na svoji půlku postele. Ze zdola jsem uslyšela vítězný pokřik. Rita opět vyhrála Zeldu. Nad Maskym. Masky se jen zasmál a popadl Ritu do náruče, šel s ní pomalu nahoru, ale v tom šeru si spletli dveře. Vlezli do našeho a zarazili se. Rita se začla tlemit. "Já ti říkala, at´ rozsvítíš.." Tim jen zabručel a Rita ho pohladila po hlavě.
Vyšli z pokoje a šli do toho svého. Z pokoje jsem slyšela hlasitý smích Rity. Rudla jsem a rudla. Jack si neslyšně lehnul a přikryl se.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.